Informace pro pacienty – KORONAVIRUS

DŮLEŽITÉ INFORMACE K AKTUÁLNÍ SITUACI EPIDEMIE KORONAVIRU

Vážení pacienti,

v současnosti mám v ordinaci 20 dávek Astra Zeneca-vhodné spíše pro pacienty nad 60 let věku a 6 dávek vakcíny Jansen-podává se jen 1 dávka,mohu s ní očkovat i pacienty nad 45 let. V případě Vašeho zájmu se telefonicky objednejte k vakcinaci

od května 2020, v souvislosti s výskytem koronavirové infekce, se mění pravidla pohybu osob na poliklinice.Vstup do čekáren ordinací je povolen po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě s ordinací na konkrétní čas, aby nedocházelo ke shromažďování osob v čekárnách. Tento postup je v souladu s doporučením Sdružení praktických lékařů ČR.

Zavolejte tedy před každou návštěvou do ordinace, sestra Vám domluví termín. Upřednostňujte prosím elektronické zasílání receptů před osobním vyzvedáváním v ordinaci. Žádanky na laboratoř a poukazy na pomůcky lze nyní opět nechávat na recepci polikliniky.

Některé konsultace můžeme provádět i mailem, můžete zaslat i fotografie postiženého místa, pokud budou tak čitelné, že z nich půjde stanovit diagnoza, dostanete odpověď i recept bez návštěvy v ordinaci.

Stávající opatření výrazně snižují riziko jakékoliv nákazy a ušetří Váš čas strávený v přeplněné čekárně. Nadále platí nošení roušky po celou dobu pobytu uvnitř polikliniky, u vchodu je dezinfekce k aplikaci na ruce.

Věřím, že tak jak se nám podařilo udržet provoz ordinací v době největších omezení, to půjde uspokojivým způsobem i nadále, a že se každý dostane ke svým lékům i k potřebné péči.

MUDr. Irena Češková
Dne 7.7.2020

 

 • Vnitřní řád ordinace
  Práva a povinnosti pacientů jsou jasně popsána zde.

 

 • Očkování proti pneumokokovému zápalu plic
  Pneumokokové onemocnění patří k záludným nemocem. Agresivní bakterie, které se šíří vzduchem, mladý a zdravý imunitní systém většinou zvládne. To však neplatí u ohrožených skupin, jako jsou malé děti, chronicky nemocní a starší lidé. A pokud již pneumokok tělo napadne, působí v něm celou řadu velmi závažných onemocnění – zápal plic, zánět průdušek, zápal mozkových blan, a někdy dokonce i otravu krve. Proto je doporučeno očkování seniorů a dětí do 5 let.
  Toto očkování je pro pacienty nad 65 let plně hrazeno zdravotní pojišťovnou.

 

 • Očkování proti klíšťové encefalitidě
  Poskytujeme celoroční očkování i s vakcínou proti klíšťové encefalitidě. Cena vakcíny včetně aplikace je 900,- Kč.

 

dny